Aktuality

Hospodářská komora vítá schválení protikrizového balíčku

Hospodářská komora České republiky dnes uvítala rozhodnutí poslanecké sněmovny schválit protikrizová opatření tak, aby návrh schodku státního rozpočtu na příští rok nepřekročil hranici 162,8…

25.09.2009

 
V Praze se konalo klíčové ekonomické fórum roku

Ve středu se v pražském TOP HOTELu uskutečnilo klíčové ekonomické fórum roku. Pod názvem Krize jako šance na změnu na něm diskutovali přední politici, ekonomové a podnikatelé o tom, jak…

25.09.2009

 
První český portál pro marketing malých a středních podniků

Malé a střední podniky v České republice vedou tvrdý konkurenční boj s řetězci a nadnárodními společnostmi, které disponují silnou marketingovou podporou. Díky spolupráci týmu…

25.09.2009

 
Poptávka zboží a služeb na internetu je stále oblíbenější

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 11,7 %. Společnost, která provozuje největší internetový B2B portál určený pro on-line výběr…

24.09.2009

 
Rodiče, mějte přehled o aktivitách svých dětí na internetu!

  Buďte snadno v obraze s bezplatnou aplikací Windows Live Zabezpečení rodiny Microsoft představil novou verzi aplikace Windows Live Zabezpečení rodiny, díky které mohou rodiče snadno…

23.09.2009

 
5 / 10 / 15 na stránku

číslo

Poptávka zboží a služeb na internetu je stále oblíbenější

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptávka.cz o 11,7 %. Společnost, která provozuje největší internetový B2B portál určený pro on-line výběr nejvhodnějšího dodavatele po celé ČR, má půlroční obrat v zadaných poptávkách cca 6 mld. Kč. Internetový systém www.ePoptavka.cz provozuje společnost B2M.CZ, jednička na českém trhu ve své oblasti. Nabízí on-line službu, která se maximálně orientuje na potřeby firem a podniku a on-line nakupování zjednodušuje ještě více, než tomu bylo doposud.


V číslech
Do systému www.ePoptavka.cz zadají jeho uživatelé měsíčně v průměru 7 000 poptávek, jejich hodnota převyšuje 1 mld. Kč. Reálně je přitom vyřízeno 65 – 70 % požadavků. Systém zpracovává poptávky z různých oblastí. V Čechách se na předních 10 místech během prvního půlroku 2009 objevují následující oblasti:

Jestliže porovnáme procentuální růst poptávek v jednotlivých oblastech za první půlrok roku 2008 a 2009, nejvýraznější nárůst byl zaznamenán u odvětví dřeva (34,3 %), služeb (32,6 %), nábytku (54,5 %), ale i stavebního materiálu (23,5 %) a odvětví auto-moto (19,3 %).

Během prvního půlroku 2008 prošlo systémem ePoptavka.cz téměř 35 000 poptávek a ve stejném období roku 2009 to bylo už téměř 39 000 poptávek. V nárůstu počtu poptávek se také dají pozorovat sezónní trendy. Porovnáme-li počet poptávek v měsíci únoru a červenci za poslední tři roky v oblasti Strojů, zaznamenáme průměrně o 22 % vyšší počet zadaných poptávek ve prospěch února.

Využívání služby
Systém je velmi uživatelsky přívětivý a jeho obsluhu zvládne bez problémů každý. Do systému jednoduše zadáte konkrétní poptávku i se svými osobními údaji a operátoři ji následně rozešlou vhodným dodavatelům z dané oblasti. Od této chvíle vám již na vaši osobní e-mailovou adresu začnou přicházet konkrétní nabídky, ze kterých si nezávisle vyberete tu nejvhodnější.
To, že je služba ePoptávka.cz efektivní a stále oblíbenější, svědčí i konkrétní počty poptávajících.
Od doby, kdy společnost v roce 2004 vstoupila na český trh, počet poptávajících každoročně narůstá o desítky procent. Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost systému výběrového řízení, které portál svojí podstatou nabízí. Používání systému je bezplatné a zákazník přitom ještě může při samotném nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

Jak na to?
Systém funguje jak ve prospěch poptávajících, tak ve prospěch nabízejících. Zadání poptávky na www.ePoptavka.cz je zcela zdarma. Soukromá osoba nebo firma zadá do systému poptávku, kterou operátor zkontroluje a rozešle relevantním dodavatelům, z jejichž nabídky si následně poptávající dle svého uvážení vybírá. Poptávku je taktéž možné zadat prostřednictvím bezplatného telefonního čísla 800 111 456.
Pro dodavatele je část služby, která zahrnuje zasílání poptávek a kontaktních údajů na poptávající, zpoplatněná na základě tarifu. Vybrat si mohou tarif na dobu 3, 6, 12 měsíců či 1 rok spolu se službou zasílání zakázek veřejných subjektů.

Datum: 24.09.09, 17:42